Vokiečių aviganiai

Rinktis veislę

Tai – viena populiariausių ir labiausiai vertinamų šunų veislių, kilmės šalis – Vokietija. Dar ir šiomis dienomis vokiečių aviganiai Vokietijoje  yra laikomi bandų saugojimui, tuo tarpu kitose Europos šalyse šios veislės šunys atlieka sargo vaidmenį. Šios šunų veislės gerbėjai yra susibūrę į vokiečių aviganių mėgėjų sąjungą. Vokiečių aviganiai turi ir dar keletą pavadinimų – Alsatian, Berger Allemand , Deutscher Schäferhund ,GSD, Schäferhund.

Vokiečių aviganiai turi pleišto formos galvą, labai stiprius, puikiai išsivysčiusius viršutinį ir apatinį žandikaulius, tamsios spalvos lūpas, migdolo formos, įstrižas akis, stačias ausis bei raumeningą kaklą. Sveikas ir gerai prižiūrimas vokiečių aviganis turi turėti 42 dantis. Krūtinė yra plati ir iškili, uodega siekia kulnus. Suaugusiųjų vokiečių aviganių patelių ūgis siekia apie 55 – 60 cm bei 25 – 40 kg, tuo tarpu suaugusiųjų patinų ūgis siekia iki 65 cm, o svoris – nuo 22 iki 40 kg. Vokiečių aviganių veislės šunys pasižymi didele kailių įvairove – jis gali būti skirtingų spalvų bei atspalvių: geležies ar pelenų pilkumo, rusvai  geltonas, rudai rusvas, juosvas. Galutinė kailio spalva išryškėja 5 – 6 gyvenimo savaitę. Turi tankią povilnę, kurią būtina tinkamai prižiūrėti. Užtikrinę tinkamą priežiūrą, šio gyvūno draugija džiaugsitės apie 10 – 12 metų.

Svarbiausios šios veislės šuns savybės – budrumas, sumanumas, nepaperkamumas, visiškas atsidavimas, judrumas, sargumas, drąsa, kovinis instinktas,  pasitikėjimas savimi – būtent dėl šių puikių savybių rinkinio vokiečių aviganiai yra puikus pasirinkimas ne tik šeimoms, bet ir gali tapti nepamainomais tarnybiniais šunimis, puikiai tarnausiančių policijos, pašto, paieškos ar netgi aklųjų įstaigose. Vis dėlto, tam, kad pažadintumėte geriausias vokiečių aviganių savybes, teks  įdėti nemažai tikslingo darbo. Labai svarbu užtikrinti profesionalias treniruotes – jei manote, kad tai padaryti savarankiškai jums yra pernelyg sunki užduotis, būtina vesti augintinį į dresūros mokyklą. Vis dėlto, jei apie šuns dresiravimą išmanote nedaug, atminkite, jog yra dar vienas dalykas, kurį tikrai galite padaryti savo augintinio labui – garantuokite nuolatinį užimtumą, kadangi priešingu atveju jūsų augintinis prikrės daug eibių. Svarbiausia užmegzti šiltą bei nuolatinį bendravimą tarp savęs ir augintinio.

Tačiau profesionali dresūra  bei nuolatinis dėmesys nėra vieninteliai kokybiškos vokiečių aviganių priežiūros elementai – jiems būtinas ir visavertis ėdalas, o taip pat tam tikro dydžio būstas. Tinkamiausi būdos matmenys šios veislės šunims yra: ilgis – 1,2 m, plotis – 0,8 m, aukštis – 0,9 m.

Renkantis augintinį, neretai ieškoma atsakymo į klausimą, ką rinktis – patelę ar patiną? Kalbant apie vokiečių aviganius, verta  pabrėžti, kad namams geriausias pasirinkimas yra patelės, kadangi būtent jos pademonstruos didžiausią ištikimybė bei prieraišumą, tuo tarpu  įstaigoms bei organizacijoms puikiai tiks šios eilės patinai – kovotojiška dvasia, drąsa ir   narsa puikiai pravers vykdant veiklą.