Devonreksai,

Devonreksų veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Devonreksai yra viena iš daugelio trumpaplaukių kačių veislių. Šiai veislei priklausančios katės iš pirmo žvilgsnio labai primena kornrekso veislės kates ir tik geriau įsižiūrėjus galima suprasti, kad tai – kitos veislės katės. Įdomu tai, kad nėra jokių tikslių ir aiškių duomenų apie tai, kaip apskritai atsirado šios veislės katės. Yra žinoma tik tie, kad apie 1960 metus vienoje iš Anglijos karalysčių buvo pastebėta egzotiškos, iki tol neįprastos išvaizdos, katė, turinti garbanotą kailį. Akivaizdu, kad toks gyvūnas sulaukė labai didelio susidomėjimo. Dar po kelerių metų tokia pat katė buvo pastebėta kitoje karalystėje. Vietiniai gyventojai niekaip neįminė šių kačių atsiradimo paslapties, tačiau visus maloniai pradžiugino pats faktas, kad egzistuoja dar viena kačių veislė. Kadangi pirmiausia šios katės buvo pastebėtos Devono karalystėje, jos pavadintos būtent tokiu vardu. Po kurio laiko, Devono veislės katės buvo sukryžmintos su paprastomis naminėmis katėmis, o  gyvūnai pavadinti devonrekso veislės  katėmis. Pirmasis šios veislės  kačiukas buvo pavadintas Kerliu.

Šios  veislės katės yra nedidelės bei liaunos, tačiau labai raumeningos, turi ilgas kojas, smailias uodegas. Tai suteikia aristokratišką išvaizdą. Ypač plonas kaklas kuria ryškų kontrastą su plačiais skruostikauliais, o didelės migdolo formos akys  atskleidžia užburiantį žvilgsnį. Trumpi ir ploni plaukai sudaro banguojantį ir dekoratyvų, tačiau nesišeriantį kailį. Beje, pastarasis gali būti įvairių spalvų.

Puiki žinia ta, kad teigiamų charakterio savybių, kurias turi šios veislės katės, sąrašas yra labai ilgas, todėl, jei vis dar svarstote, ar įsigyti devonreksą, sužinoję,  kokias savybes jie turi, tikrai priimsite teigiamą  atsakymą. Devonreksai yra ypač mieli, šilti, draugiški, žmogaus šilumą ir namų jaukumą mėgstantys gyvūnai, todėl, jei visada svajojate apie gyvūną, kuris nuo jūsų nesitrauktų nė per žingsnį ir būtų lojalus, galite būti tikri, kad tokį jau radote. Tačiau šios veislės kačiukai puikiai sugyvena ne tik su žmonėmis, bet ir su kitomis katėmis ir šunimis, tad, jei šiuo metu jau turite augintinį, galite būti tikri, kad nesutarimų nekils.  Daugelis žmonių, kurie įsigyja  vienos ar kitos rūšies katą, kartu įsigyja ir draskyklę nagams, tačiau tuo atveju, jei įsigysite  devonreksą, galite būti tirki, kad ką tik paminėto aksesuaro tikrai neprireiks, kadangi šios veislės katės tiesiog neturi poreikio suleisti savo nagučių į draskyklę arba dar blogiau – jūsų baldus, užuolaidas ar kilimą. Devonreksai taip mėgsta būti žmonių apsuptyje, kad palikti vienui vieni ilgesniam laikui, gali rimtai susirgti. Nesuteikite nemalonių emocijų šiam augintiniui – pasirūpinkite, kad visuomet kas nors su jais leistų laiką. Na, o gyvūnėliai tikrai atsidėkos  sodriu murkimu ir meiliais prisilietimais. Šias kates ypač greitai bei lengvai pripratinsite prie pavadėlio, todėl ilgus pasivaikščiojimus kartu tikrai galėsite įtraukti į savo dienotvarkę.