Katės,

Kačių veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Norite įsigyti Meino meškėną, Bombėjaus, Persijos katę, britų trumpaplaukį, o gal ilgaplaukį? Tokiu atveju kačių veislynai taps ta vieta, kurioje teks apsilankyti.  Per pastaruosius 5 – erius metus mūsų šalyje gerokai padaugėjo kačių veislynų, ir tai suprantama – vis daugiau ir daugiau  žmonių norite įsigyti veislinę katytę ar kačiuką, tam, kad galėtų mėgautis geriausia draugija, nepriekašitinga išvazida bei geriausiomis charakterio savybėmis, tuo tarpu, verslininkams kačių veislynai tapo dar viena, nemažai investicijų, tačiau ir puikų pelną galinčia atnešti verslo niša.

Šiuo metu mūsų šalyje veikiančiuose veislynuose galite įsigyti įvairių veislių kačių: jūsų laukia Meino meškėnai, devonreksai, orientalai, britų trumpaplaukiai, britų ilgaplaukiai, Bombėjaus, Persijos ir kitų veislių katės. Akivaizdu, kad nuspręsti, kokios veislės katė jums yra reikalinga, bus nelengva – juk augintinį renkatės ilgam laikotarpui, todėl būtina pasirinkti teisingai. Būtent dėl šios priežasties, labai svarbų vaidmenį suvaidina ne tik išvaizda, bet ir charakterio elementai:  pavyzdžiui, jei norite orios, savarankiškos katės, kuri mėgsta daug laiko lesiti viena, sugeba savarankiškai prasimaitinti, tokiu atveju idealiai tiks Bombėjaus katė, tačiau, jei norite ypač dekoratyvaus, smagaus žaidimų draugo, tokiu atveju dėmesį vertėtų atkreipti į Meino meškėnus arba britų ilgalaplaukius. Aišku yra viena – pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokios veislės katę norite turėti savo namuose ir tik po to pradėti veislyno paieškas.

Renkantis veislyną, pirmiausia reikėtų žinoti, kad iš daugelio tokio pobūdžio įmonių išsirinkti bus  lengviau, jei dėmesį atkreipsite į tam tikrus  kriterijus. Savaime suprantama, pats svarbiausias dalykas, kuriam reikėtų teikti primenybę yra toks: ar veislynas parduoda tos veislės kates, kurią nusprendėte įsigyti jūs? Nemaža dalis žmonių neretai daro klaidą – renkasi arčiausiai namų esantį veislyną, tačiau vertėtų pasielgti šiek tiek kitaip: nepatingėkite nuvykti ir į toliaunuo jūsųnamų esantį veislyną – galbūt jūsų ten lauks didesnė pasiūla arba patrauklesnės kainos. Nepamirškite ir interneto teikiamų privalumų – kone kiekvienas veikiantis kačių veislynas turi interneto svetainę, kurioje pateikiama svarbiausia informacija apie veisiamus  kačiukus.

Norite įsigyti pačią pačiausią, pačią kilmingiausią katę? Tokiu atveju atitinkamai reikėtų rinktis ir veislyną – egzistuoja keli poyžymiai, kurie rodo, kad konkrečiame veislyne galite rasti iš tiesų sau tinkančią katę. Pasirodo, pirmenybę reikėtų teikti tiems veislynams, kurie kačių veisimui naudoja  kates – pasaulio čempiones, puikiai parodose įvertintas kates.

Kalbant apie kainas bei pinigų sumas, kurias teks palikti užsukus į kačių veislyną, vertėtų prisiminti, kad juose veisiamų gyvūnėlių kainos yra konkurencingos, todėl skirtumas gali būti ypač nedidelis. Daugiau gali tekti mokėti už tuos kačiukus, kurių abu tėvai yra čempionai arba puikiai įvertinti įvairiose parodose.