Meino meškėnai,

Meino meškėnų veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Meino meškėnai neretai yra tituluojami, kaip pati gražiausių kačių veislė ir nieko keista, kodėl būtent šiems katinams yra suteikiamas būent toks titulas – iš tiesų, tai yra labai dekoratyvūs, išvaizdūs gyvūnai. Prie puikios išvaizdos puikiai dera ir ne ką mažiau įspūdingesnių saybių rinkinys.  Tai – orūs, švelnūs, savo vertę žinantys, protingi gyvūnai. Jei yra  nedaug kačių veislių, kurios atsiradimas būtų apipintas legendos, tai Meino meškėnai yra viena iš jų: seniai žinoma legenda teigia, kad Meino meškėnai yra laukinės katės ir meškėno palikuoniai. Ir nors mums lieka tik spėlioti, ar ši legenda turi ką nors bendro su realybe, reikia pabrėžti, kad kai kurie šių gyvūnų elgesio elementai iš tiesų yra tokie pat, kaip ir tikrū meškėnų: pavyzdžiui, Meino meškėnai mėgsta vaikščioti įsikandę maistą (tą patį daro ir tikri meškėnai);  maža to, Meino meškėnai, užuot lakę vandenį iš dubenėlio, jį geria tiesiog iš savo letenėlių (taip pat elgiasi ir meškėnai). Taigi, šie faktai pasėja daug agurmentų, dėl kurių galima sakyti, kad legenda yra ne senovinis pramanas apie šios veislės kačių atsiradimą, o tikrų tikriausia tiesa.

Tačiau ką tik papasakota žavi ir šiek tiek paslaptinga istorija, yra dar ne viskas, ką galima paskayti kalbant apie šios veislės kačių atsiradimą: kai kurie kiti istoriniai šaltiniai teigia, kad Meino meškėnus, kaip labai ištvermingus gyvūnus, jūreiviai mėgdavo imti  kartu su savimi į keliones. Šie gyvūnėliai ne tik palaikydavo kompaniją ilgų kelionių metu, sumažindavo namų ilgesį, bet ir saugodavo maistą nuo laive įsikūrusių žiurkių. Tiesa, šios istorinės detalės paskatino kalbas apie kitokią šių kačių atsiradimo versiją: kates tyrinėjantys mokslininkai teigia, kad Meino meškėnai galėjo atsirasti kaip trumpaplaukių kačių bei ilgaplaukių patių, kuriuos atveždavo jūreiviai, sąjungos rezultatas.

Tiksliai yra žinoma, kad Meino meškėnaiyra kilę iš JAV esančio Meino miestelio. Tai, kad šios katės  gali pasigirti iš tiesų įspūdinga istorija, patvirtina ir dar daugiau faktų: jau nuo maždaug 1850 metų šios veislės katės dalyvauja parodose ir skina laurus; 1861 metais ši veislė pirmą kartą buvo paminėta literatūroje; 1895 metais ši kačių veislė buvo pripažinta pačia geriausia, o po to, kai 1950 metais buvo įkurtas Meino meškėnų kačių klubas, šios veislės populiarumas pasiekė neregėtas aukštumas. Dar geresnė žinia ta, kad didžiulė populiarumo banga nenuslūgo iki šių dienų – Meino meškėnai iki šiol yra viena populiariausi kačių veislių. Būtent dėl šios priežasties, veikia labaidaug veislynų, kurie veisia Meino meškėnus, o norint įsigyti tokį augintinį, teks pakankamai plačiai atverti piniginę.