Orientalų-siamo,

Orientalų-siamo veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Orientalų veislės katės yra pats geriausias pasirinkimas visiems, kurie savo gyvenimo neįsivaizduoja  be kačių ir smagaus, šiek tiek išdykusio, tačiau labai draugiško kompaniono. Orientalai ypač primena laukines kates –  tiek savo išvaizda, tiek charakterio savybėmis. Tiesa, šiai veislei priklausančios katės turi ir dar kitą pavadinimą – orientalai yra vadinami dar ir Rytų katėmis. Įdomu tai, kad šios veislės katės turi labai daug panašumų su Siamo veislės katėmis – skiriasi tik kailio ir akių spalvos.

Tik nedidelė dalis šunų ar kačių  veislių gali pasigirti išskirtinėmis atsiradimo istorijomis, orientalų veislės katės yra viena iš jų, kadangi jų atsiradimas apipintais įvairiais netikėtumais ir  pikantiškomis detalėmis. Viena iš jų yra ta, kad būtent šios veislės katės buvo išveistos jau labai seniai, tačiau oficialiai apie tai buvo paskelbta praėjus daugybei metų. Pikantiškumo šios veislės kačių istorijai suteikia ir faktas, kad orientalai pradėti veisti Tailandai. Maža to, jų veisimas buvo intensyviai vykdomas net ir Antrojo Pasaulinio karo metu.

Neretai yra juokaujama, kad orientalai – tai visų įmanomų spalvų paletė. Iš tiesų, šiame posakyje yra labai daug tiesos, kadangi šiandien yra skaičiuojama  net apie 300 šios veislės kačių kailio spalvų ir atspalvių. Balta, pieno putos, sidabro, latte kavos, šokolado, aukso, karamelės, kremo – tai tik keli galimi variantai iš ilgo sąrašo.  Esant tokiai didelei įvairovei, tikrai rasite augintinį, kuris derėtų prie įvairiausių detalių –  namų interjero, jūsų plaukų ar net mėgstamiausios suknelės spalvos. Beje, šios rūšies kačių kailis gali būti ilgas arba trumpas. Tiesą, pastarąjį prižiūrėti yra gerokai paprasčiau.

Tačiau didelė kailių spalvos įvairovė, tikrai nėra vienintelis išvaizdos akcentas, kurį derėtų paminėti kalbant apie šios veislės kates – iš daugelio kitų rūšių kačių orientalai išsiskiria pailgos, ypač taisyklingos formos veidu, ypatingomis grožio migdolo formos akimis, o išraiškingos  kūno linijos skelbia apie neišsekančią eleganciją bei grakštumą.

Kalbant apie orientalų charakterio savybes, verta pabrėžti,  kad po karališkai išdidžia laikysena slypi draugiškas ir linksmas būdas, kurį papildo vikrumas ir žaismingumas. Būtent dėl šių savo savybių, orientalai tampa ne tik tikrų tikriausia puošmena ar netgi aristokratiško įvaizdžio dalimi, bet ir geriausiu, linksmybes žadančiu keturkoju draugu. Galite būti tikri, kad jūsų popietes ar vakarus, leidžiamus su šios veislės katėmis, papildys garsus ir nuoširdus juokas, smagūs pokštai ir žaidimai. Labiausiai jų mėgstamas žaidimas yra atnešti numestą  žaislą ir nekantriai laukti, kol šį veiksmą bus galima pakartoti vėl ir vėl. Žaidimas bus dar smagesnis, jei parinksite čežantį ar barškantį žaislą. Tačiau geriausias žinia ta, jog šios veislės katės net ir suaugusios negali atsisakyti žaidimų teikiamo malonumo. Orientalai ypač prisiriša prie šeimininkų bei myli vaikus.