Vokiečių bokseriai,

Vokiečių bokserių veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Jei norite įsigyti šunį, tačiau tuo pat metu pageidaujate ir ko nors naujo, tokiu atveju yra verta atkreipti dėmesį į vokiečių bokserius, kadangi tai – viena jauniausių šunų veislių. Vokiečių bokseriai buvo išvesti besibaigiant 19 amžiui ir buvo puikūs talkininkai medžiojant lapes, šernus ar net meškas. Kadangi būtent šios veislės šunys pasižymi ir labai didele narsa, jie drąsiai dalyvaudavo kovose su gerokai už save didesniais bei stipresniais gyvūnais, pavyzdžiui, jaučiais.  Dėl šios priežasties, vokiečių bokseriai neretai tapto bulių kautynių dalyviais. Tačiau turi ir dar vieną savybę –  ypač greitai mokosi triukų, todėl dažnai dalyvauja cirko pasirodymuose. Vokiečių bokserių veislės standartas buvo patvirtintas tik 1920 metais ir galioja iki šių dienų.

Kvadrato formos kūnas, tiesios priekinės kojos, plati nosis, tamsiai rudos akys, ilgos ir smailios ausys, stiprus ir raumeningas kaklas, atviros šnervės – tai svarbiausi vokiečių bokserio išvaizdos akcentai. Patinai sveria  apie 30 kilogramų, tuo tarpu patelės bent keliais kilogramais lengvesnės. Tinkami prižiūrėti šios veislės šunys savo gyvavimu jus džiugins apie 12 metų. Kailis yra trumpas, glotnus bei nesišeriantis, todėl vokiečių bokserius yra ne tik malonu glostyti, bet ir paprasta prižiūrėti.

Be jau išvardintų savybių ir gebėjimų, vokiečių bokseriai turi ir dar daugiau savybių, kurios taip pat yra vertos jūsų dėmesio ir gali tapti ta priežastimi, kodėl reikėtų įsigyti būtent šios veislės šunį: nors yra labai linksmi, žaismingi ir smagūs, todėl tikrai neleis jums nuobodžiauti, tačiau pati svarbiausia jo savybė – saugoti savo šeimininką bei jo artimuosius. Taigi, šios veislės šunys yra pats geriausias pasirinkimas tiems, kurie visų pirma ieško tikro namų sargo, o antra – linksmybes mėgstančio draugo. Jei vokiečių bokseris tampo dubenėlį po visą įmanomą plotą,  apverčia jį ar net sviedžia į orą, žinokite, jog tai ženklas, kad atėjo metas papildyti indą kokybišku  ėdalu. Reikėtų prisiminti, kad šios veislės šunys yra jautrūs temperatūrų svyravimams, todėl nesudarykite  nepalankių sąlygų. Taip pat dėl tos pačios priežasties, vokiečius bokserius maudyti reikėtų tik tuomet, kai lauke ar kambaryje šilta, priešingu atveju augintis gali peršalti. Jei daugumos veislių šunys yra linkę sirgti tik sąnarių ligomis, tai vertėtų prisiminti, kad vokiečių bokseris linkęs į kur kas daugiau ligų: pradedant epilepsija ir užbaigiant širdies ligomis, pradedant įvairiomis alergijomis ir užbaigiant   ką tik paminėtomis sąnarių ligomis. Vyresni nei 7 – 8 erių metų vokiečių bokseriai  turi dažnesnį polinkį sirgti onkologinėmis ligomis. Dar vienas faktas, susijęs su sveikata. Tiesa, pastarasis gali sukelti lengvą šypseną –  vokiečių bokseriai labai mėgstam garsiai knarkti, todėl, jei augintinis miegos šalia jūsų, jūs rizikuojate savo miego kokybe.  Tinkamai parinktas ėdalas bei vitaminai gali garantuos mažesnę ligų tikimybę.