Veislynas
Rinktis veislę

Britų trumpaplaukiai , veislynas "Silkberry*LT"

Įvertink!
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4.48
Loading...
Britų trumpaplaukiai
Šiuo metu turime mažylių vadą! Susisiekite!

Apie veislyną

Silkberry*LT veislynas įregistruotas FIFE sistemoje 2010-03-30. Silkberry*LT veislynas įregistruotas Lietuvos Respublikos valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, registracijos Nr. LT 77-13-005. Mes siekiame, jog veislyno pavadinimas taptų žinomas ne tik Lietuvoje bet ir kitose šalyse bei būtų siejamas su nuostabiais kačiukais. Veislynas priklauso Lietuvos kačių klubui "Bubastė", Vilniaus filialui "Bastėja". Šiuo metu veislyne jau trys augintiniai Jogis Blackfrost*LT ns12 (nuo 2014 m. Fife ns 12 spalva prijungta prie ns 11) bei mūsų veisimo katytės Chloe Silkberry*LT ns11 bei Hope Silkberry*LT, labai visais augintiniais didžiuojamės ir žavimės.

Mano noras įsigyti katytę ir steigti veislyną atsirado iš karto, pamačius šias nuostabaus grožio ir spalvos katytes. Niekada net nepagalvojau, kad geriau būtų veisti retesnės, įdomesnės veislės kates, tik tam, kad taip naudingiau, nes būtų lengviau laimėti parodose bei parduoti kačiukus. Tačiau aš tiesiog beprotiškai pamilau šią veislę ir esu neabejinga būtent ns 11 (silver shaded) spalvai ir jų fantastiško grožio žalioms akims.

Britų sidabrinio marginimo spalva pripažinta maždaug prieš 30 metų. Šio marginimo katės atsirado kryžminant su persų veislės šinšilinėmis katėmis. Šio marginimo ypatybė ne vien baltas kailiukas, kurio tik galiukai yra juodi, tačiau ir žalios akys. Dar ir šiandien britų sidabrinio marginimo (ns11 bei ns12) katės yra gana retos. Šios spalvos katytės bei katinėliai yra smulkesni nei kiti britų trumpaplaukiai. Galbūt dėl smulkumo katytės paprastai vedasi tik 2-3 katinėlius, kartais atsiveda tik vieną. Gana retai atsiveda keturis kačiukus. Gal tai yra viena iš priežasčių, lemianti, jog šios spalvos atstovų yra mažai. Lietuvoje tėra keletas veislynų, veisiančių šių spalvų britukus.

Sakoma, kad britų sidabrinio marginimo katės yra angeliško charakterio. Manoma, kad charakterio ypatybėms turėjo įtakos tai, kad šios spalvos katinėlių protėviai buvo persų veislės katinai. Sidabrinio marginimo britukai labai meilūs, švelnūs, nekerštingi. Šios spalvos katinėliai niekada nenuskriaustų šeimininko.Toks charakterio apibūdinimas idealiai tinka mūsų veislyno augintiniams. Jogis, Chloe ir Hope yra be galo meilūs, mėgstantys gulėti ir murkti ant kelių, murkti atsigulus ant krūtinės, praeinant visada tikisi, kad bus paglostyti. Hope labai mėgsta būti nešiojama ant rankų, kiekvieną rytą sako "miau" ir turi būti paimta paniurkyti ant rankyčių:) Mūsų katinukai niekada dėl nieko nėra supykę, ar kerštavę, nedrasko baldų, nevarto gėlių. Katinėliai yra neįkyrūs šnekučiai. Bėgdama žaist pasako mrr ir tik tada bėga, „atsiklausia“ prieš užšokdami ant kelių ir nulipdami. Labai gražiai kalbina muses. Šie katinėliai puikiai sutarria su kitais namų augintiniais (šunimis ir katėmis).

Mes tikimės, jog Silkberry*LT veislynas galės žmones, mylinčius kates, pradžiuginti reto grožio ir nuostabaus charakterio katinėliais, atnešti į Jūsų namus jaukumą, šilumą ir meilę

Kačiukai, palieka namus tik trijų mėnesių amžiaus, socializuoti, adaptuoti išoriniam pasauliui, mažiau priklausomi nuo mamos ir savarankiškai besimaitindami, sveiki, dehelmintizuoti (nukirminti), paskiepyti nuo kalicivirozės, kačių virusinio rinotracheito, panleukopenijos ir sučipuoti (paženklinti mikroschema).
Mūsų augintiniai neturi FELV, FPV, FIV, FIP, HCM, CHL (chlamidiozė) ir FCoV (koronaviruso) ir yra reguliariai dėl to tikrinami.
Kačiukai parduodami tik su dokumentais ir Europos Sąjungos veterinarijos pasu, pasirašius sutartį ir gali iškelaiuti tik į pačius geriausius ir mylinčius namus.

Komentarai

Rekomenduojami veislynai: