Šunys,

Šunų veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Nusprendėte, kad būtent dabar pats geriausias metas yra įsigyti šunį? Tuomet belieka tik pridurti, kad teks įdėti šiek tiek pastangų iki kol jūsų namuose atsidurs keturkojis, o šunų veislynai yra ta vieta, kurioje apsilnakymo tikrai neišvegsite. Būtina priminti, kad šiandien šunų veislynų yra labai daug ir kiekvienas iš jų gali pasiūlyti ne tokį jau ir menką pasirinkimą.

Kokių veislių šunų galite rasti ir įsigyti lietuviškuose šunų veislynuose? Kiekvieno pirkėjo džiaugsmui reikia pabrėžti, kad sąrašas yra iš tiesų įspūdingas: veislynuose jūsų laukia vipetai, berno zenenhundai, taksai, samojedai, Havanos bišonai, Maltos bišonai, Sibiro haskiai, auksaspalviai retriveriai ir daugelis kitų veislių šunų. Akivaizdu, kad labai smagus, tačiau tuo pat metu ir nelengvas uždavinys yra nuspręsti, kokios veilės šuo jums iš tiesųr reikalingas. Vis dėlto, svarbu prisiminti ir tai, jog egzistuoja labai daug gairių, kurios yra susijusios su šuns išvaizda, charakteriu, priežiūros ypatumais – būtent jie gali pasufleruoti, kokio šuns jums reikia iš tiesų. Pavyzdžiui, jei norite gracingo, greito suns, kuriam reikėtų nedaug priežiūros, puikiai tiks vipetai, o, o jei norite ypač dekoratyvaus, išdaigas bei sniegą mėgstančio, tuomet geresnio pasirinkimo nei samojedas ar Sibiro haskis tikrai nerasite.

Jei jau nusrendėte, kokios veislės šuns norite, tačiau siekiate išsirinkti pačią geriausią jo versiją, tokiu atveju vertėtų prisiminti, kad yra keletas dalykų, kurių tikrai negalima pamiršti. Visų pirma, verta prisiminti, kad kiekvienais metais yra skelbiami pačių geriausių šunų veislių sąrašai.  Tai – puiki proga pasitikrinti, ar iš tiesų pasirinkote tos veislės gyvūną, kuri šiuo metu yra ant bangos. Dar keletas elementų, kurie padės suprasti, kad esate teisingame kelyje, tai – tėvai – čempionai arba puikiai parodose įvertinti tėvai.

Svarbiausias kriterijus, į kurį yra būtina atkreipti dėmesį renkantis veislyną, yra pasiūla. Jei gyvenate mažesniame miestelyje, iš anskto teks nusiteikti tam, kad gali tekti įveikti ne tokią jau ir trumpą distanciją, kol rasite tinkamiausią šunų veislyną. Tiesa, nusprendus, kokios veislės šunį norite įsigyti, pirmiausia reikėtų apžvegti pasiūlą internetu ir tik po to vykti į veislyną. Dar vienas patarimas: kuo anskčiau pradėsite veislyno paieškas, tuo geriau –  tuo didesnė tikimybė rasti tokį gyvūną,  apie kokį ir svajojate.

Kaip matyti, šuns veislės bei veislyno pasirinkimas yra nesudėtingos užduotys, kurias įveikti tikrai teks tam, jei norite turėti naują šeimos narį. Visos pastangos, kurias teks įdėti ir visos išlaidos, kurias teks išleisti, netruks atsipirkti – naujasis šeimos narys padovanos jums pačias geriausias emocijas, puikų laisvalaikį ir, kitokią, kur kas smagesnę, kasdienybę.