Škotų nulėpausiai

Rinktis veislę

Škotų nulėpausiai (angl. Scottish Fold) ir Škotų stačiaausiai (angl. Scottish Straight) yra apvalaus sudėjimo, vidutinio dydžio turintys apvalios formos galvą bei itin dideles ir apvalias akis. Škotų nulėpausių kailis būna tiek ilgo, tiek trumpo plauko. Kailio spalva – įvariaspalvė.

Pirmoji Škotų nulėpausių katė, pavadinta Susie 1961 buvo aptikta netoli „Coupar Angus, Tayside“ Škotijoje. Ši škoų nulėpausių veislės katę atsivedė kačiukų. Tarp mažųjų du iš jų buvo nulėpusiomis ausimis. Vieną mažylį pastebėjo tuo metu piemeniu dirbęs kaimynas W. Ross, kuris paprašė katės šeimininkų, kad jam padovanotų škotų nulėpausių mažylį, kad galėtų pradėti jas veisti.

Škotų nulėpausiai turintys stačias ausis yra labai vertingi/vertingos, nes veisiant škotų nulėpausių veislės kates būtina, kad vienas iš būsimų kačiukų tėvų būtų škotų stačiaausis. Gimus škotų nulėpausių veilės kačiukam, jie visi būna stačiomis ausimis, tačiau dėl mutavusio geno, praėjus maždaug trims-keturioms savaitėms, kaikuriems škotų nulėpausių vados kačiukams ausys nulinksta, o kitiems lieka stačios. Ne visose vadose būna kačiukų nulėpusiomis ausimis, todėl jie yra itin vertinami tarp škotų nulėpausių veislės kačių. Ypatingai vertinami škotų nulėpausiai, kurie turi labai prigludusias prie galvos ausis, kurie yra itin reti. Būtent tokio tipo  prigludusios ausys ir iš katinėlios kontūro ribų neišeinančios ausytės ir yra škotų nulėpausio tikrasis veislės veidas.

Škotų nulėpausiai ir stačiaausiai pagal savo būdą yra itin švelnūs, gerai sugyvenantys su kitais, mėgstantys dėmesį bei stabilaus ir ramaus charakterio. Visos šios veislės katės mielai prisleidžia žmones ir mėgsta su jais žaisti. Škotų nulėpausiai yra taikūs, retai linkę dominuoti ir niekada nerodo agresijos.