Bombėjaus,

Bombėjaus kačių veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Bombėjaus katė – iš tolo gali priminti ne gyvūną, o tiesiog statulėlę. Tai – iš tiesų dekoratyvūs, statiški, orūs gyvūnai, tačiau vienas svarbiausių akcentų, kurį yra būtina paminėti kalbant apie šios veislės kates, yra tas, jog tai – viena mažiausiai populiarų kačių veislių. Būtent todėl ji yra veisiama tik nedaugelyje veislynų, todėl, jei panorėsite įsigyti Bombėjaus katę, iš anksto nusteikite tam,kad jūsų lauks menka pasiūla.

O ir atsirado šios veislės katės visai atsitiktinai – 1960 metais, vienos amerikitetė, Burmos  kačių veisėja, nusprendė šiek tiek paeksperimentuoti ir sukryžminusi Burmos katę su Amerikos trumpaplaukiu, išveisė ir vienos, ir kitos veislės savybėmis pasižyminčius, juodus kačiukus. Svarbu pastebėti, kad šiandien Bombėjaus katės yra kryžminamos arba viena su kita arba su Burmos katėmis. Nors paprastai šios veislės katės dažniausiai būna juodos spalvos, kartas nuo karto pasitaiko ir išimčių – vadoje gali būti ir auksinės, rusvos spalvos kačiukų. Nepįrastos spalvos kačiukai dažniausiai būna nuperkami  kur kas grečiau, o taip pat ir kainuoja šiek tiek daugiau.

Nors Bombėjaus katė yra vienintelis ir oficialus šios veislės pavadinimas, verta pastebėti, kad liaudyje šios katės turi ir dar keletą, neretai šypseną keliančių pavadinimų – pasirodo, Bombėjaus katės dar yra vadinamos miniatiūrinėmis panteromis ir net raganų augintiniais. Iš tiesų, juodos, grakščios, nedidelės, paslaptingomis, iš tolo švytinčiomis akimis katės tikrai pretenduoja į išvardintus titulus.

Įdomu  dar ir tai, kad šios veislės katės yra ne tik siejamos su įmantriais vardais, bet ir su tam tikrais prietarais – štai, pavyzdžiui, Prancūzijos gyventojai nuoširdžiai tiki, kad šios katės pritraukia pinigus bei sėkmę.

Vaikštau viena, nieko nebijau ir darau, ką noriu – šis posakis kuo puikiausiai atskleidžia Bombėjaus kačių charakterį. Belieka tik pridurti, kad būtent tokios savybės, kaip savarankiškumas, neįkyrumas, norasbūti vienai, tampa puikiai rodikliais, leisiančiais suprasti, ar tokia katė yra gali būti idelaus augintinis jūsų atveju. Maža to, ši kačių veislė pasižymi ne tik  dideliu savarankiškumu, bet ir puikiu organizuotumu, gebėjimui greitai sugauti grobį. Tokios katės savybės užtikrina, kad katė sugebės savarankiškai prasimaitinti.

Tai – katės, kurios ne tik sugeba savarankiškai prasimaitinti, įkyriai nereikalauja dėmesio, bet ir turi dar vieną privalumą – jų kailis nesišeria, todėl, jei ieškote katės, kuri reikalautų minimalios priežiūros, akivaizdu, kad  Bombėjaus katė yra vienas geriausių pasirinkimų.

Teksto pradžioje minėjome, kad nepaisant puikių savybvių rinkinio, kurias turi šios katės, Bombėjaus veilės, deja, nėra populiari. Mažas populiarumas natūraliai lėmė, kad matydami nedidelę šios rūšies kačių paklausą, jų veisimu užsiima tik labai maža dalis veislynų.