Samojedai,

Samojedų veislynai

Rinktis veislę

Apie veislę

Jei ieškote mieliausio keturkojo visoje planetoje, tokiu atveju jūsų lūkesčius tikrai pateisins  vos kelių mėnesių samojedas, kadangi tokio amžiaus šios veilės šuniukas primena mažą, baltą, minkštą oūkų kamuoliuką, o kur  dar noras visada būti kartu. Tačiau net ir suaugę šios veislės šunys išlaiko ypač mielą, patrrauklią ir dekoratyvią išvaizdą bei turi visa rinkinį puikių sayvbių. Tai – aktyvūs, draugiški, socialūs, energingi, žaismingi šunys, kurie neleis jums liūdėti nei minutę.

Pries pradedant kalbėti apie šių šunių veislės bei veisimo ypatumus, būtina paminėti  ir tai, kad tai yra viena iš tų veislių šunų, kurie turi keletą vardų. Taiga, jei kuriame nors veislyne išgirsite ar pamatysite tokius vardus, kaip Nencų laika, Bjelkier, atminkite, kad tai – tie patys samojedai.

Teigiama, kad šios veislės šunys kilo iš atokių bei atšiaurų Rusijos rajonų. Pasirodo, jie buvo pavadinti šiuos šunis globojusios genties garbei. Klajokliai samojedai (būtent taip vadinosi gentis), savo vienas leisdavo prie atšiauriosios Arkties krantų ir gyveno kartu su šuninimis bei elniais. Nors nėrai išlikę jokių duomenų apie tai, kaip vyko šių šunų veisimas  tuo laikotarpiu, klajokliai netruko įvertinti šių dekoratyvių šunų gerąsias savybes,  o pastarieji tapo puikiais pagalbininkais ir atlikdavo (arba bent jau iš dalies atlikdavo) labai daug darbų: prižiūrėdavo elnius, saugodavo vaikus,  tempdavo malkų prikrautas roges, lydėdavo į žvejybą bei palaikydavo draugiją ilgais žiemos vakarais, šildydavo atšalus orams ir  pan. Nieko keista, kad turėdami tiek daug puikių savybių, būdami darbščiais ir ištvermingais, samojedai sužavėjo ne tik klajoklius gentį, bet ir visko mačiusius keliautojus: pasirodo, kad būtent šios veislės šunys yra vykę ekspedicijos kartu su tyrinėtojais į Arktį ir Antarktidą. Būtent tyrinėtojai ir tapo šios šunų veilės paplitimo Anglijoje, priežastimi: prieš daugiau nei šimtą metų tyrinėtojai iš klajoklių genties pasiėmė keletą šunelių ir atsivežė į Angliją. Šioje šalyje samojedai buvo greitai įvertinti ir netruko išpopuliarėti, o iš jos – pateko ir į kitas Europos šalis. Prieš daugelį metų atlikti DNR  tyrimai parodė, kad tai yra viena seniausių šunų veislių.

Šiandien samojedų veislės šunų galite įsigyti daugelyje veislynų, o jei nuspręsite tai padaryti, prisiminkite,  kad norėdami suteikti daug laimės šios veislės  šuniukui, turite išpildyti vieną svarbią sąlygą: besąlygiškai jį mylėti  ir priimti į savo šeimą.

Šių šunų veislė ypatinga yra dar ir tuo, jog samojedai – Šiaurės kinkomieji šunys, kurie kinkinyje jausis puikiai kartu su kitų veislių šunimis: Sibiro haskiais, Aliaskos mamutais, Grenalandijos šunimis. Akivaizdu, kad esant tokiai kompanijai, linksmybės gryname ore, žiemos pramogos bei nepamirštami įspūdžiai yra tiesiog garantuoti.